Přejít na obsah


Fotka

Kam se poděly tradiční kešky?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#41 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2008 - 13:40

LaLu Team napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Taky občas narazím na něco, co si myslím že nedám a stejně se pak podaří. Poznám něco nového a mám hned větší radost z nálezu - v poslední době to byl třeba Fibonaci B)


Přesně tato mysterka je příklad krásný příklad. Pěkně zpracovaná na první pohled (pro mě) neřešitelná, ale po určitém bádání (kdy jsem přišel na spustu nový a nepoznaných věcí) jsem ji zlomil a finále bylo umocněno samotnou "krabičkou". To je přesně ono, co na mysterkách miluju. A naopak pro někoho to mohla být bleskova takřka z hlavy.

GC1915P


to je přesná charakteristika, taky se mi líbila!
  • 0

#42 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2008 - 18:04

sobikovi napsal/a:
Obtížnost mysterek je dána de facto IQ luštitele a jeho chutí poznat něco nového, pokořit určité své vnitřní limity.


No to bych neřekl, každému sedne něco jiného. Dejte mi šifru a prolomím ji, dejte mi zadání dvojhvězdičkové mysterky vyžadující invenci a fantazii a budu v.... Samozřejmě se můžu takovým cachím vyhýbat, horší je když je takových cachí v nějaké oblasti zhruba 25-30%, což je příklad takového Českolipska.

Jsou ještě další věci které nepovažuju za zrovna dobrý nápad:
- zadání vyžadující poměrně hlubokou znalost něčeho co zná jenom poměrně úzký okruh lidí
- multi-mystery kde jsou na jednotlivých stagích složité logické úlohy které běžnému smrtelníkovi zaberou hodinu i více přemýšlení
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama